Хронологія Євромайдану

Хронологія основних подій Євромайдану (Революції гідності) 2013-2014 рр. в Україні

2013-11-21 00:00:00

Призупинення Асоціації з ЄС

Кабінет Міністрів України прийняв рішення про призупинення підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

2013-11-21 20:00:00

Пост Мустафи Найєма. Початок

Журналіст Мустафа Найєм у Facebook закликає людей вийти на Майдан Незалежності на знак протесту проти рішення влади. Близько 22.00 на Майдані з'являються перші протестувальники - студенти, громадянські активісти, до них долучаються опозиційні політики (Яценюк, Кличко, Тягнибок). Під кінець доби учасників мітингу нараховувалось близько 1500 осіб. Тодішня влада моментально відреагувала на спротив громадян. Окружний суд м. Києва постановив заборонити під час проведення мирних масових акцій встановлювати малі архітектурні форми у вигляді наметів, кіосків, навісів, у тому числі тимчасових та пересувних, із 22 листопада 2013 року по 7 січня 2014 року на Майдані Незалежності, вул. Хрещатик та Європейській площі.

2013-11-21 23:00:00

Початок акцій протесту в містах України

Небайдужі люди вийшли на «євромайдани» також у Донецьку, Івано-Франківську, Луцьку, Харкові, Хмельницькому та Ужгороді

2013-11-22 00:00:00

До протестів долучаються інші міста України

Цього дня «євромайдани» відбулися також у Одесі, Вінниці, Миколаєві, Донецьку, Кривому Розі, Сумах, Харкові та Чернівцях.

2013-11-22 00:00:00

Початок Майдану

Кількатисячний мітинг на Майдані Незалежності. До акції протесту долучається Західна Україна. Петр Кокс та Олександр Квасневський призивають Януковича змінити своє рішення. Громадське інтернет-телебачення Spilno.tv розпочало цілодобову трансляцію. Станом на 14:30 туди вивели Беркут. Близько 21:00 міліція перешкодила спробі активістів встановити намети, через що відбулися сутички. Увечері тривав мітинг, на який зібралося близько 3-5 тис. людей.

2013-11-23 10:00:00

Світ підтримує Україну

Нью-Йорк,Чикаго, Вашингтон,Торонто, Клівленд, Лондон, Брюсель, Відень, Париж, Лісабон,Талін – організовують акції підтримки за асоціацію України з ЄС.

2013-11-24 10:00:00

Антимайдан

"Партія регіонів" та "Український вибір" звезли людей на свій анти-євромайдан у Києві, пообіцявши їм грошову винагороду. Спочатку "Український вибір" зорганізував мітинг на Європейській площі, де найняті люди махали кульками з надписом «Євро=гомо». Пізніше вони змінили тактику і розташували найнятих людей у вигляді живого щита перед рядами «Беркуту» біля Кабінету Міністрів України на вулиці Михайла Грушевського та біля Адміністрації Президента на Банковій, щоб утримати кордони міліції виставлені проти євро-демонстрантів. За свідченнями очевидців, найнятих людей організовують у шеренги і наказують бігти на колони євроінтеграторів, щоб посіяти паніку. За свідченням очевидців, люди, яких "Партія регіонів" та "Український вибір" найняли для проплачених мітингів на три години, відстояли цей час, а потім у більшій своїй масі порозходилися.

2013-11-24 10:00:00

"Єврохода"

«Єврохода» від пам’ятника Шевченка до Європейської площі та мітинг на Майдані Незалежності, де зібралося більше ніж 100 тисяч громадян України, які із гаслами «Банду геть!» та «За європейську Україну!» відстоюють своє право на гідне життя європейського стандарту. До підтримки євроінтеграційного процесу України долучається Варшава, Вроцлав, Краків, Берлін, Рим.

2013-11-24 15:00:00

Перша сутичка на Грушевського

Під Кабінетом міністрів почалася бійка за участю представників Євромайдану та "Беркуту". Колона опозиції рушила з Європейської площі до Кабінету міністрів, підходи до якого були оточені "Беркутом", перед яким стояли люди специфічної зовнішності. Міліціонери застосували гумові кийки, сльозогінний газ і світлошумові гранати для розгону натовпу. За словами очевидців, вибухові пакети у правоохоронців почали кидали «тіту́шки», яких потім міліція організовано завела у Кабмін через третій під'їзд. Близько 23:20 спецпідрозділи Беркуту в кількості понад 1000 бійців розпочали штурм Євромайдану на Європейській площі в Києві із застосуванням слізогінного газу. Повідомляється про жорстокі сутички з міліцією і десятки заарештованих. З лідерів опозиції серед мітингувальників знаходиться лише Юрій Луценко. Під час нападу «Беркуту» на Європейську площу на Хрещатику зникло освітлення. Незважаючи на це, прихильники євроінтеграції України відбили дві атаки силовиків і відтіснили їх в бік готелю «Дніпро». Цього дня чимало киян та гостей міста постраждали від сльозогінного газу, розпиленого міліцією. За свідченням киян в інтернет-мережах, люди вдома намагаються відійти від впливу хімічних речовин сльозогінної дії.

2013-11-24 15:00:00

"Євромайдани" в обласних центрах набирають обертів

У Львові на мітингу в підтримку євроінтеграції зібралося понад 20 тисяч учасників, основна частина яких - це студенти львівських вишів. На Європейській площі Дніпропетровська зібралося близько тисячі протестувальників проти відтермінування підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. У Харкові цього дня зібралося більше тисячі харків'ян біля пам'ятника Тарасові Шевченку, щоб відстояти право підписання Україною асоціації з ЄС. У Донецьку біля пам'ятника Тарасу Шевченку, неподалік Донецької облдержадміністрації, близько 200 громадян зібралися на мітинг за підписання Угоди про асоціацію України з Євросоюзом.

2013-11-24 15:30:00

Перші сутички в регіонах

У центрі Луганська сталася сутичка між прихильниками євроінтеграції та донськими козаками, які виступають проти зближення з ЄС.

2013-11-26 10:50:00

Студентські протести

Цього дня студенти КНУ ім. Шевченка та НаУКМА вийшли на перший попереджувальний студентський страйк. Студенти Києво-Могилянськї академії у кількості близько 1 500 вирушили колоною до КНУ ім Шевченка, де об'єдналися зі студентами останнього вишу. Після нетривалого мітингу у парку Шевченка, разом рушили на Майдан Незалежності. На Майдані Незалежності перед студентами, які оголосили страйк на підтримку підписання Угоди про Асоціацію з ЄС, виступив депутат Європейського парламенту від Польщі Павел Коваль. «Ви стійте тут за свій край, а ми про вас не забудемо», — наголосив він. Цього дня на студентів-агітаторів напали «тітушки» біля Київського національного економічного університету, які пізніше виявилися охоронцями навчального закладу.

2013-11-26 19:00:00

Об'єднання двох Євромайданів

Цього дня за рішенням лідерів об'єднаної опозиції у Києві відбулось об'єднання двох майданів в один. Намети і сцену на Європейській площі демонтують та частково перебазовують на Майдан Незалежності, куди також групами переходять мітингувальники. До 23:00 об'єднання двох євромайданів було завершено. Того ж дня з підтримкою перед протестувальниками виступає голова Сейму Литовської Республіки Лорета Граужінене.

2013-11-28 16:30:00

Загальний студентський страйк

Цього дня відбувся загальний студентський страйк. Декілька колон студентів з десятків різних вишів Києва об'єдналися у парку Шевченка, після чого рушили на Майдан Незалежності. Керівництва декількох вишів знову не випустили студентів на страйк. Біля НМУ ім. Богомольця, після того як охорона зачинила хвіртку навпроти центрального входу, близько 150-ти студентам вдалося пройти через бокові ворота на території, де вони влаштували пікет.

2013-11-29 09:00:00

Євроланцюг

Активісти вибудували живий ланцюг, що з'єднав Майдан з кордоном Польщі. Київ-Житомир-Рівне-Львів-Перемемишль: люди впродовж двох годин стояли вздовж дороги, сформувавши символічний "живий ланцюг". Загалом, за оцінками організаторів для формування "живого ланцюга" знадобилась підтримка мільйона людей.

2013-11-29 17:00:00

Провал підписання Асоціації у Вільнюсі. Вимога імпічменту Президента

Президент провалив підписання асоціації з ЄС на саміті Східного партнерства у Вільнюсі. На Європейській площі Партія регіонів проводить мітинг за підтримку Януковича та його рішення про «захист національних інтересів України». На Майдані опозиція оголошує вимогу про імпічмент Президенту.

2013-11-30 04:00:00

Кривавий розгін Майдану

Близько 4 ранку беркутівці оточили площу і жорстоко побили учасників прротесту, переважно студентів. При розгоні Євромайдану силовики активно використовували палиці і звукошумові гранати. 35 учасників були затримані, кілька десятків отримали важкі поранення. Декому вдалось сховатись в Михайлівському соборі. Ця подія стала однією з ключових у мирному спротиві активістів: якщо раніше вони відстоювали лише Угоду про асоціацію, то після - наголошують на правах людини та принципах свободи та демократії.

2013-12-01 11:36:30

Всеукраїнське віче

Після розгону студентів євромайданівські протести набули ще більшого розмаху: за різними оцінками на майдани і вулиці Києва вийшло більше 1 млн. протестувальників. Був створений Штаб національного спротиву, основною вимогою якого була відставка Кабміну, а також проведення позачергових виборів президента й уряду. У цей день відбулось Всеукраїнське віче. Хода розтяглась від парку Шевченка до Майдану Незалежності.

2013-12-01 14:00:00

Сутичка провокаторів з міліцією біля АП

Тим часом, біля адміністрації президента люди в масках намагалися штурмувати будівлю, яку захищали правоохоронці. Сталися сутички. У міліцію полетіли шматки тротуарної плитки, димові шашки. Робились спроби прорвати ланцюг силовиків за допомогою екскаватора. Представники опозиції закликали людей не піддаватись на провокації й не йти на штурм. У відповідь правоохоронці застосували сльозогінний газ і світло-шумові гранати. В результаті сутички травмовано 150 чол.

2013-12-04 00:00:00

Майдан міцніє

Протестний рух міцніє. В Майдану навіть з'являється своя інфраструктура. Стрімко поповнюються ряди волонтерів.

2013-12-04 09:00:00

"Антимайдан" під Радою

Прихильники Партії регіонів встановили перед будівлею Верховної Ради шість великих наметів. В акції беруть участь близько 2 тисяч осіб. Табір отримав назви "Антимайдан", "Тітушбург" та "вольєр з тітушками". Цього ж дня в Донецьку був зібраний провладний мітинг, учасників якого звозили автобусами. Мітинг розійшовся, щойно була проголошена резолюція.

2013-12-06 08:00:00

Лежачий пікет

Демократичний Альянс почав лежачий протест під Генпрокуратурою. Протест проводиться на підтримку вимоги звільнити дев'ятьох хлопців, заарештованих Шевченківським районним судом 3 грудня на 60 днів за підозрою в організації масових заворушень у Києві 1 грудня. Від 8-ї години ранку активісти з Майдану лежать на всіх входах до ГПУ таким чином, що зайти в будівлю можна було, лише переступивши через них. «Переступили через закон — переступайте через українських громадян», — такий меседж Демократичного Альянсу. Протестувальники пропонують працівникам ГПУ підписати петицію про звільнення заарештованих активістів.

2013-12-06 10:00:00

Європіаніно

На Майдані почалась культурна революція. Біля Київської мерії з'явилося європіаніно. Інструмент привезла студентка київської консерваторії та активістка Майдану Антуанетта Міщенко. На інструменті може зіграти кожен бажаючий.

2013-12-08 09:00:00

Антимайдан у Маріїнському парку

Одночасно з Маршем мільйонів у Києві відбувався й провладний мітинг. Антимайдан охороняли силовики, журналістів на територію не пропускали.

2013-12-08 12:00:00

Марш мільйонів. Народне віче

В Києві відбулось Народне Віче з чисельністю учасників понад мільйон. Було прийнято рішення про розширення мітингу та початок блокування Адміністрації Президента, будівлі Уряду та інших установ. В. Януковичу висунуто ультиматум з загрозою розпочати похід на резиденцію «Межигір'я».

2013-12-08 18:00:00

Початок "Ленінопаду"

Цього ж дня в Києві на бульварі Шевченка активісти партії «Свобода» та бійці "Правого сектору" повалили пам'ятник Леніну. Очільники Єврореволюції прокоментували цю подію з гумором: Яценюк заявив, що "Ленін впав від заздрощів. Тому що Ленін скликав одну революцію, а Янукович — дві."

2013-12-09 11:30:00

Зачистка в урядовому кварталі

«Тигр» та внутрішні війська силою прорвали блокаду військової частини у Василькові і привезли в центр столиці 18 одиниць військової техніки та автобуси зі спецпризначенцями. Впродовж дня не працювали центральні станції метро, Об 11:30 загони внутрішніх військ почали оточення урядового кварталу та Майдану Незалежності. Після 12-ї години проти мітингувальників почали розгортати водомети та пожежні машини, підігнали «автозаки», перекрили метро в центрі міста. У відповідь лідери опозиції закликали жінок та дітей покинути Майдан та контрольовані протестантами будівлі. Віталій Кличко та інші опозиційні депутати почали перемовини з командирами підрозділів внутрішніх військ. Близько 13 години між барикадами Євромайдану та силовиками стали священики. Також впритул до силовиків — спинами до військовиків та «спецназу» — вишикувалася молодь «для захисту силовиків від провокацій». Біля 14-ї години Олег Тягнибок повідомив, що сил для оборони Майдану вистачає, а влада проводить акцію психологічного тиску. На цей час серед мітингувальників перебувало досить багато жінок. О 14:30 на Євромайдан вийшли посли та дипломати з посольств країн ЄС — «захищати» Майдан готувався до штурму. Ввечері внутрішні війська та спецпризначенці розпочали атаки на блокпости та барикади Євромайдану в урядовому кварталі, першою була розібрана барикада біля будинку уряду, згодом на Лютеранській. До 4 години ранку 10 грудня спецпризначенці знищили всі барикади в урядовому кварталі, у сутичках постраждали близько 10 мітингувальників.

2013-12-11 00:00:00

"Ніч Гідності"

Після зустрічі із спецпредставником ЄС Кетрін Ештон та помічником Держсекретаря США Вікторією Нуланд, Віктор Янукович заявив, що «влада діятиме виключно в рамках закону і ніколи не вживатиме сили проти мирних зібрань». Однак вже вночі відбулась масштабна спроба зачистки Майдану. Ситуацію врятували кияни, які відгукнулись на заклики мітингувальників про допомогу. Як наслідок силовики були змушені відступити. Однак із боку мітингувальників були постраждалі та затримані.

2013-12-14 19:00:00

Концерт "Океану Ельзи"

Гурт "Океан Ельзи" увечері 14 грудня виступив у своєму "золотому" складі, до якого входили: Святослав Вакарчук, Павло Гудімов, Денис Глінін, Дмитро Шуров та Юрій Хусточка.

2013-12-15 12:00:00

День Гідності. Третє Народне Віче

На Євромайдані у Києві відбувся «День гідності», третє Народне віче. Офіційна частина, що почалася у 12.00 тривала чотири години. За різними оцінками зібралось 150-300 тисяч людей. В цей день у Януковича запланований візит у Москву, у зв’язку з чим Майдан забороняє президенту України Віктору Януковичу підписувати будь-які угоди з президентом Росії Володимиром Путіним. Про це, виступаючи на Народному віче, заявив лідер фракції Свобода Олег Тягнибок. "Ми забороняємо цьому президенту що-небудь підписувати в Москві, що буде суперечити інтересам української держави. Ми не дозволимо ніяких митних союзів", - сказав Тягнибок. Також була прийнята резолюція з вимогою випустити всіх політв’язнів. У цей день Віче відвідали також американські сенатори Джон Маккейн (республіканець) та Кріс Мерфі (демократ).

2013-12-19 18:20:00

Закон про заборону переслідувань майданівців

Верховна Рада прийняла закон про недопущення переслідувань учасників акцій протесту. За проголосували 339 народних депутатів. Свої голоси не дали лише комуністи. Закон передбачає звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які були учасниками акцій протестів та масових заходів у період з 21 листопада й до дня набуття чинності закону.

2013-12-22 12:00:00

Четверте Народне Віче. Створення НО "Майдан"

На Євромайдані відбувається четверте Народне віче. Зібралося декілька десятків тисяч людей. Опозиція оголосила про створення народного об’єднання «Майдан», головною метою якого буде політичне завдання - відновлення балансу влади в країні. Об’єднання прийняло резолюцію, у якій визначено цілі та оголошено персональний склад Ради «Майдану». Також Народне віче підтримало ідею про оголошення головної вулиці столиці зоною, вільною від транспорту.

2013-12-23 15:15:00

Підтримка НО "Майдан" єврочиновниками

Колишній президент Польщі Лех Валенса позитивно оцінив створення народного об'єднання "Майдан"

2013-12-23 18:15:00

Янукович підписав закон про заборону переслідувань майданівців

Янукович підписав закон про заборону переслідувань майдановців. Закон передбачає, що усі кримінальні справи з приводу адміністративних правопорушень повинні бути скасовані.

2013-12-26 13:00:00

Пікет "Геть кривавого міністра!"

Тисячі людей зібралися на мітинг під стінами Міністерства внутрішніх справ. Їхня вимога - відставка міністра Віталія Захарченка та покарання тих, хто нападає на активістів Євромайданів. Учасники акції встановили плакат із зображенням обличчя міністра і підписом: “Кривавого міністра – геть!”. Портрет розфарбовано червоною фарбою, що символізує його участь в кривавих злочинах проти громадян України. Активісти принесли фото постраждалих за останній місяць від нападів міліції та бандитів, за які досі ніхто не покараний.

2013-12-29 18:15:00

Автопробіг "Вітя, ми приїхали!"

Понад тисячу машин взяла участь в автопробігу до Межигір’я та до будинку Віктора Медведчука. Останньому зламали паркан.

2013-12-31 15:00:00

Майдан святкує Новий 2014 рік

На Майдані в новорічну ніч гімн співали від 200 тисяч до 500 тисяч людей.

2014-01-03 00:00:00

Акція "Один за всіх, всі - за одного!"

У цей день пройшла акція підтримки останнього "в'язня Банкової". Декілька сотень українців прийшли під стіни Печерського районного суду, аби висловити незгоду з діями правоохоронних органів, прокуратури та суду, які вже місяць утримують під вартою 21-річного студента Ярослава Притуленка. Хлопця затримали після сутички на Банковій 1 грудня.

2014-01-05 13:00:00

Багатотисячний мітинг на Майдані

Цього дня відбувся мітинг на Майдані Незалежності, на якій зібралося декілька десятків тисяч протестувальників. Віталій Кличко закликав Європейський Союз запровадити санкції проти української влади, а також закликав українців до загальнонаціонального страйку після Різдва.

2014-01-05 14:00:00

Марші та мітинги на підтримку Євромайдану в обласних центрах

Мітингувальників у Києві підтримали євромайданівці Донецька, Дніпропетровська, Одеси та Харкова

2014-01-07 08:00:00

Різдво на Майдані

У дзвони били столичні храми та дзвеніли у дзвоники люди, які прийшли на головну площу Києва святкувати Різдво.

2014-01-10 22:30:00

Сутички під Святошинським РВ УМВС і «коридор ганьби»

Увечері 10 січня у Києво-Святошинському районному суді відбулося засідання, на якому було винесено вирок у справі «васильківських терористів» - кожен з них отримав 6 років ув’язнення. В цей час біля суду люди зібралися на пікет, заблокувавши будівлю. Спочатку їх намагалися витіснити міліціонери з «Грифону», але згодом на допомогу їм приїхав «Беркут», який відразу вискочив з кількох автобусів і почав жорстоко бити людей кийками. Згодом мітингувальники таки змусили силовиків відступити та зняти маски.

2014-01-11 10:00:00

Всеукраїнський форум Євромайданів в Харкові

Попри безпрецедентні намагання Харківської влади перешкодити проведенню всеукраїнського форуму Євромайданів, він таки відбувся. Ввечері потужна хода Євромайдану розтягнулася на всю Сумську. «Рабів до раю не пускають!» - гукали євромайданівці змерзлому зібранню бюджетників, яких в той час змушували стояти на провладному зібранні.

2014-01-12 09:00:00

Перше народне віче у Новому році

Майдан зібрав перше Віче у новому році. До заходу приєдналося понад 50 тис. людей.

2014-01-16 18:20:00

"Диктаторські" закони

Закони ухвалялися підняттям рук, без використання системи «Рада» та без обговорення, а їхні тексти стали доступні тільки після того, як депутати за них проголосували. Ці законодавчі акти обмежували права громадян, надавали органам державної влади більшу свободу дій у сфері покарання учасників акцій протесту і мали на меті криміналізувати опозицію та громадянське суспільство. Зокрема, заборонялися рух у колонах більше п'яти автомобілів, встановлення наметів, носіння шоломів, домопога протестувальникам, поширення інформації про силові структури тощо.

2014-01-17 18:20:00

Янукович легітимізує диктатуру

Янукович підписав усі скандальні закони, які ВР проголосувала в "ручному" режимі напередодні.

2014-01-18 15:00:00

Протести проти "драконівських" законів

В Києві відбуваються масові акції проти ухвалених 16 січня законів. Протести, організовані письменниками та активістами, відбуваються біля Лук'янівського СІЗО.

2014-01-19 12:00:00

Восьме Народне віче на Майдані - протест проти "драконівських" законів

Опозиція збирає восьме народне віче, присвячене прийняттю Верховною Радою скандальних законів. Цього дня на Майдані зібралося до 500 тисяч протестувальників.

2014-01-19 16:00:00

Грушевського у вогні

Після Віче 19 січня частина мітингувальників, розчарованих бездіяльністю опозиції, почала штурм силовиків на вулиці Грушевського. Мітингувальники розібрали частину бруківки і кидали нею та "коктейлями Молота" убік блокпостів. Своєю чергою, силовики відповідали гранатами, що викликають важкі осколкові поранення, гумовими кулями та водометами, не дивлячись на морозну погоду.

2014-01-20 09:00:00

Другий день протистояння на Грушевського

Біля стадіону «Динамо» ім.В. Лобановського виросли барикади, люди розбирали бруківку та навіть змайстрували щось на кшталт катапульти. Весь час в сторону кордону з «Беркуту» та ВВ летіли «коктейлі Молотова» та бруківка. У відповідь мітингувальники отримували гумові кулі та каміння. Стріляв по учасникам акції снайпер, який спочатку, як видно на відео, прицілювався. Як стверджували медики та очевидці, він цілився в голову, шию, очі. А ще – цілеспрямовано стріляв у журналістів та їхні камери. Відбувся перший раунд переговорів опозиції з Януковичем. Безрезультатний.

Хронологія Євромайдану

Launch
Copy this timeline Login to copy this timeline 3d

Contact us

We'd love to hear from you. Please send questions or feedback to the below email addresses.

Before contacting us, you may wish to visit our FAQs page which has lots of useful info on Tiki-Toki.

We can be contacted by email at: hello@tiki-toki.com.

You can also follow us on twitter at twitter.com/tiki_toki.

If you are having any problems with Tiki-Toki, please contact us as at: help@tiki-toki.com

Close

Edit this timeline

Enter your name and the secret word given to you by the timeline's owner.

3-40 true Name must be at least three characters
3-40 true You need a secret word to edit this timeline

Checking details

Please check details and try again

Go
Close